Kilka rad dla Młodej Pary

Jeśli wybraliście już fotografa to warto z nim współpracować by otrzymać możliwie najlepsze zdjęcia. Zebrałem dla Was kilka rad aby Wasze zdjęcia były jeszcze lepsze.

-Warto skontaktować się z fotografem na tydzień przed ślubem i się przypomnieć i ewentualnie poinformować jeżeli nastąpiły jakieś zmiany. Jeżeli by się coś wydarzyło i wybrany fotograf nie mógł być obecny podczas waszego ślubu, to tydzień może Was jeszcze uratować i znajdziecie zastępstwo.

-Jeżeli zależy Wam na zdjęciach detali [ obrączki, buty panny młodej, bukiet itp ] to powiedzcie o tym fotografowi , i ustawcie je w widocznym miejscu.

-Wchodzicie/wychodzicie z kościoła czy sali ślubów wolnym dostojnym krokiem, nieśpieszycie się nie rozgladacie na boki patrzycie przed siebie i na siebie uśmiechając sie czasami.

-Podczas składania przysięgi bądźcie zwróceni twarzami do siebie, przysięgacie sobie a nie  księdzu czy urzednikowi USC

-Zadbajcie aby w czasie błogosławieństwa ograniczyć liczbe przebywających w pokoju osób do niezbednego minimum.

-Przy zakładaniu obrączek ważne jest by zakładać je powoli i ich nie zasłaniać.

-Jeśli wynajeliście fotografa na ślub to zadbajcie o to by nikt z rodziny i zaproszonych gości nie przeszkadzał mu w pracy, zwłaszcza podczas najważniejszych momentów ceremonii takich jak przysięga, zakładanie obrączek itd

-Aby Wasze zdjęcie grupowe było możliwie najlepsze to pomóżcie fotografowi zebrać wszystkich do wspólnego zdjęcia.

-Jeśli macie ustalony plan wesela to poinformujcie fotografa o najważniejszych jego punktach, jeżeli Wasz plan zaklada atrakcje typu fajerwerki, puszczanie lampionów itd to uprzedźcie o tym fotografa.

-Z racji reportażowego charakteru wesela fotograf rzadko ma możliwość uwiecznić każdego gościa weselnego na zdjęciach, jeżeli zależy Wam by na zdjęciach uwiecznić ważne dla Was osoby wskażcie je fotografowi jak również wskażcie fotografowi osoby które nie życzą sobie być fotografowane.

-Plener ślubny proponuję wykonać w dniu innym niż dzień ślubu, dlaczego ?
- jest więcej czasu, nie czekają na Was goście weselni nie trzeba się śpieszyć
- jest możliwość aranżacji w wielu miejscach oraz dopasowania pory dnia
- można zaszaleć, nie martwiąc się o zbrudzenie/zniszczenie stroju ślubnego

-Dobrze jak fotograf jest być chwilkę przed Wami na miejscu czy to pod kościołem czy salą weselną, a musi spakować  swój sprzęt itd więc pamiętajcie aby nie pędzić i dać mu chwilkę.

-Pamiętajcie o miejscu dla fotografa podczas kazdego elementu wesela np błogosławieństwo lub przywitanie na sali chlebem i solą zróbcie w takim miejscu aby fotograf miał gdzie stanąć i aby można było bezpiecznie rzucić kieliszkami za siebie na szczęście itd